آموزش وردپرس

پیامدهای منفی نا آگاهی جنسی در کودکان

پیامدهای منفی نا آگاهی جنسی در کودکان

پیامدهای منفی نا آگاهی جنسی در کودکان

۱ – تشخیص ندادن نشانه های سوء استفاده ی جنسی:👭

دوران کودکی یکی از مراحلی است که هرکسی در آن به دلیل نداشتن آگاهی و نیز ناتوانی مقابله ، در معرض خطر سوء استفاده ی جنسی قرار دارد.
آشنا کردن کودکان با حریم خصوصی بدنشان و اینکه دیگران و حتی نزدیکان مجاز نیستند برخی رفتار ها را با آنها داشته باشند ، احتمال چنین رویدادهایی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد . برعکس نا آگاهی جنسی کودکان سبب می شود ٱنها نتوانند رفتارهای نا مناسب دیگران را تشخیص دهند و گاه شوربختانه مورد سوءاستفاده ی جنسی قرار بگیرند.
۲-کنجکاوی و در گیری ذهنی بیش از حد با این موضوع:

از دیگر پیامدهای ناگوار ندادن اگاهی جنسی درست به کودکان ، علاقه مند شدن بیش از حد به همین مقوله ای است که ما سعی در پنهان کردنش داریم .
همه ی ما می دانیم که منع کردن فرد از هر چیزی ، آن هم بدون دلیل و برهان مناسب ، موجب اشتیاق بیشتر فرد به انجام آن عمل می شود . کودکان نیز از این قاعده مستثنا نیستند.
با توجه به کنجکاوی ذاتی این گروه سنی ، در صورتی که والدین نه تنها داوطلبانه نسبت به آگاه کردن جنسی کودکان اقدام نکنند ، بلکه در صورت طرح پرسش هایی در این باره این موضوع از جانب کودک به او واکنش منفی نشان دهند ، ذهن کودک بیش از پیش درگیر این مسئله می شود و تلاش میکند که هرطور شده پاسخی برای پرسش های خود بیابد.

همچنین ببینید

آموزش مسائل جنسی به کودکان

آموزش مسائل جنسی به کودکان(سوء استفاده جنسی)

سوء استفاده جنسی کودکان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =