آموزش وردپرس

اسراف در کودکان

🔮اسراف در كودكان:
فرزندم هيچ دركي از ارزش وسايل خود يا لوازم ديگران ندارد. براي او فرقي نمي كند كه دو – سه لقمه از ساندويچ را بخورد و بقيه را دور بيندازد و يا قلم موهايش را دور بريزد، آن هم به اين دليل كه نمي خواد انها را تميز كند. او بي دقت و اسراف كار است.

👈از زماني كه فرزندتان به دنيا امد،” همه چيز” در هر زمان كه به آنها نياز داشت، به صورتي جادويي برايش ظاهر شد. حال بايد وقت بگذاريد و ارزش وسايل وسايل را به او بياموزدي و توجه او را به چيزهايي كه هدر مي دهد جلب كنيد. به خاطر داشته باشيد كه بين سرزنش، سخنراني و آموزش، تفاوت زيادي وجود دارد.

راه حلها:

۱) بچه ها اهميت اسراف كردن را درك نمي كنند. خوب است آنها را وارد امور خيريه كنيد تا با شرايط خاص و افرادي كه غذاي كافي يا لوازم زندگي راحتي ندارند، آشنا شوند. دادن غذا يا پتو به خانواده هاي بي خانمان، اين حس را به فرزندتان مي دهد كه در زندگي اش امكانات بسيار زيادي دارد. در برابر اين گرايش كه برايش سخنراني كنيد، به شدت مقاومت كنيد. بگذاريد شرايط، انچه را كه نياز دارد به او بياموزد.

۲) فرزندانتان را در طرحهاي بازيافت شركت دهيد. ايستگاهي براي بازيافت ايجاد كنيد. به يك مركز بازيافت برويد تا مراحل كار را ببينيد و روشها را بياموزيد. كتابها يا مقالاتي در مورد بازيافت بخوانيد.

۳) اگر كودكي”چيزهاي” بسيار زيادي داشته باشد، اسراف كار خواهد شد. هر چيزي را كه مي خواهد، برايش نخريد. قبل از خريد سعي كنيد تصميم هاي مناسبي بگيريد. از فرزندتان بخواهيد پول خريد چيزهايي را كه مي خواهد، بپردازد و بگذاريد خودش در خريد آن مشاركت كند. فرزندي كه براي خريد وسايل، از پول خودش مي پردازد، در مورد انها اسراف نخواهد كرد.و……..

💕كودكان خلاق💕
@creativekids

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =